http://www.tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/765507s1.jpglink
http://www.tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/962683s2.jpglink
http://www.tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/366350s3.jpglink
http://www.tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/149738s4.jpglink
http://www.tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/438644s6.jpglink
http://www.tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/212952s7.jpglink
http://www.tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/705368s8.jpglink
http://www.tworczemamy.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/226090s5.jpglink
Katalog czasopism i książek

GŁOS DLA ŻYCIA 2 (91)

GŁOS DLA ŻYCIA 2 (91)
Wydawca: Głos dla Życia
Rok wydania: 2008
Opis:

Bogna Białecka w artykule „Pani domu — najważniejsza kariera” zauważyła, że współczesna kobieta poddawana jest ogłupiającej propagandzie feministycznej, która deprecjonuje macierzyństwo i ideały rodzinne. Autorka — z zawodu psycholog — podkreśla: „Dla kobiety samorealizacja przez bycie panią domu, matką, osobą dbającą o relacje emocjonalne z innymi ludźmi jest ważniejsza niż kariera zawodowa i pięcie się po szczeblach hierarchii”. Niestety, za pośrednictwem wpływowych mediów wmawia się matkom, że jeśli chcą zająć się wychowaniem dzieci i pozostać w domu, stają się kimś gorszym...

Hanna Wujkowska, doradca premiera ds. rodziny w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, w interesującym wywiadzie dla „Głosu dla Życia” podzieliła się swoim doświadczeniem, jak łączy rolę żony, matki, lekarza i osoby zaangażowanej w sprawy społeczno-polityczne. Wujowska opisała w mocnych słowach swoje spotkania z feministkami: „Bardzo raziła mnie ich pycha, arogancja i niechęć do kobiet, które wyrażały odmienne zdanie, np. w sprawie macierzyństwa”.

Ks. Marek Dziewiecki zaznaczył, że dojrzałe macierzyństwo i ojcostwo są owocem potrójnej miłości — do Boga, współmałżonka i samej siebie. Człowiek, który np. nie umie kochać małżonka, tym bardziej nie będzie umiał dojrzale pokochać własnego dziecka — podkreślił duchowny w swoim stałym cyklu „Powołani do życia i świętości”.

Bruce Abramson dokonuje cennej analizy Konwencji Praw Dziecka przyjętej na forum ONZ. Dostarcza w ten sposób intelektualnej amunicji dla każdego obrońcy życia. Okazuje się, że Konwencja — o czym wielu ludzi w ogóle nie wie — chroni także dzieci poczęte. Państwa, które zalegalizowały u siebie aborcję, a jednocześnie ratyfikowały Konwencję, w rzeczywistości w ogóle jej nie przestrzegają. Przypomnienie o tym jest istotne w związku z akcją — której patronuje Stolica Apostolska — na rzecz wprowadzenia przez ONZ światowego moratorium zakazującego wykonywania aborcji. Abramson zachęca także działaczy pro-life do zmiany języka, którym bronią życia i by nie dostosowywali się do warunków debaty ustalonych przez zwolenników cywilizacji śmierci.

Andrew Greenwell w korespondencji ze Stanów Zjednoczonych — zatytułowanej „Wyznania świeckiego heretyka” — napisał, że odkąd Sąd Najwyższy USA zalegalizował w tym kraju aborcję, stała się ona swego rodzaju „dogmatem”, elementem świeckiej religijności. Niektórzy zwolennicy cywilizacji śmierci nazywają nawet perwersyjnie aborcję „świeckim sakramentem”. A ktokolwiek spróbuje nie wierzyć ów „dogmat” i skrytykować „sakrament” jest napiętnowany przez kapłanów z politycznie poprawnego establishmentu.

Poza tym w „Głosie dla Życia” wiele innych tekstów, m.in. cenionego publicysty prorodzinnego — Jacka Pulikowskiego, nowości ze świata NPR w dziale „Fundamenty Rodziny”, wiadomości z kraju i zagranicy na tematy pro-life oraz informacje o pierwszym w Polsce „Modlitewniku obrońcy życia i rodziny”.

 


Dostępne: Tak
Dodano: 15.2.2011  Odsłon: 41
Powered by Sigsiu.NET